Nie tylko sprawy drogowe

Na kanale 19 słychać nie tylko informacje o patrolach, wypadkach czy korkach. W eterze można również usłyszeć dość nieoczekiwane, mniej lub bardziej przydatne i ciekawe komunikaty.

Bywalcy na polskich drogach, którzy dość często są w podróży, czy to służbowej, czy to z przyjemności wiedzą, że informacje w eterze CB mogą być zadziwiające. Bardzo często można usłyszeć swoiste reklamy wygłaszane przez właścicieli przydrożnych zajazdów i barów, wychwalających wyborną kiełbaskę z grilla czy przepyszną grochówkę. Swoje usługi reklamują nie tylko restauratorzy, ale i Panie pracujące na poboczach dróg szybkiego ruchu. Są to dowody niezwykłej popularności i przydatności CB Radia na polskich drogach.

CB Radio jest świetnym narzędziem do komunikacji i jak się już przekonaliśmy, czasem również do reklamy. Nie można jednak traktować CB Radia jako swoistego antyradaru, gdyż na polskich drogach nie sposób co do metra określić gdzie stoi radar lub patrol policji. Szczególnie gdy mówimy o patrolach w nieoznakowanych radiowozach, które operują na kilkunastokilometrowych odcinkach drogi.